oxford-anorak-yelek-sari

Anorak Yelek Nedir?

Anorak Yelek Nedir?

Özellikle mevsimsel geçişlerde ve kış ayların da tercih edilen kullanışlı, hafif, modaya uyum sağlayan, gençler arasında favori yerini almış olan bir çeşit şişme mont/yelektir, cekettir.  Başlıklı, başlıksız çeşitleri bulunur. Genellikle anorak yelekler standart olarak kesimi bel bölgesinde biter. Dize kadar uzanan kollu kolsuz modelleri de mevcuttur. Soğuk ve yağmurlu havalarda rahat ve sıcak tutan bir yapısı vardır. Dışı naylon ve su geçirmezken iç kısmı elyafla, kuş tüyü ve kaz tüyüyle doldurulduğu için sıcak tutar ve rüzgâr geçirmez.

Anorak Yelek Hangi Sektörde Kullanılır?

Her kesimde ve sektörde kullanışlı ve rahat olmasıyla sık tercih edilen anorak yelekler, parlak kumaştan da mat kumaştan da üretilmektedir. Makinada rahat yıkanır, ütüye gerek duyulmaz, rahat taşınır ağırlık yapmaz, dayanıklı ve yumuşacıktır, çok çabuk kurur, bu sebeple de tercih oranı daha fazladır. Anorak yeleklerde dolgu malzemesi olarak kullanılan kaz tüyü ısı izolasyonunu sağlar ve hareketsiz ortamlarda daha kullanışlıdır.

Genelde sonbaharda tercih edilen bu yeleklerden her bedene uyumlu ve her yaşa hitap eden modellerinden bulabilirsiniz.

Günümüzde insanlar hayat karmaşasından yoruldukları için sahip oldukları çoğu ürünün onlara kolaylık sağlamasını isterler. Bunlardan en önemlisi de kıyafet hem rahat olacak, hem sıcak tutacak, hem de modaya da uygun olacak aslında anorak yelekler bunlara fazlasıyla uygun nitelikte. Her kaliteye göre üretimi yapılan bu yelekleri her yerde rahatlıkla bulmakta mümkün. Kalitesine göre fiyatlarında değişiklik gösteren bu yelekler sporcularında vazgeçilmezi. Kaz tüyü kullanılan anorak yelekler de önemli olan orijinal olup olmaması, içi elyaf, pamuk, yün gibi dolgularla doldurulan bu şişme yelekleri imalatçılar daha ucuza mal edebiliyorlar tabi bu kalitesini ve işlevini de etkiliyor. Teninize zarar vermeyen, alerjik reaksiyonlara karşı tedbirli ve sağlıklı kumaşlar ve kıyafetler kullanmalısınız.

Giyim sektöründe alanında güçlü yer belirlemiş bu kıyafetler; iş elbisesi, spor kıyafetleri, aynı zaman da günlük koşullarda size rahatlık sağlayacak özelliklere sahip ürünlerdir. Bunun için bu ürünleri almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapın ve kendinize en uygun bedeni seçin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir